تفاوت بین کاکائو داغ و شکلات داغ چیست؟

تفاوت بین کاکائو داغ و شکلات داغ چیست؟

هات چاکلت یا کاکائو داغ، یک لیوان از آن یکی از بزرگترین لذت های زمستانی است. اما …..

خواه با چند عدد مارشمالو یا یک پیمانه خامه تازه زده شده روی آن ریخته شود، یک لیوان داغ از آن یکی از بزرگترین لذت های زمستانی است. اما صبر کنید – آیا چیزی که در دست دارید، شکلات داغ است یا در واقع کاکائو داغ؟

این اصطلاحات آنقدر به جای یکدیگر استفاده می شوند که احتمالاً به نظر می رسد نوشیدنی های یکسان هستند. در حالی که هر دو به معنای یک درمان فوری برای روزهای سرد زمستان هستند، آیا آنها یکی هستند؟

بخوانید تا متوجه شوید، کاکائو داغ و شکلات داغ واقعاً متفاوت هستند! 

کاکائو داغ چیست؟

کاکائو داغ معمولا از پودر کاکائو، شکر و شیر تهیه می شود. به همین دلیل، کاکائو داغ از نظر بدنی شیرین و سبک است. اغلب حاوی طعم دهنده هایی مانند وانیل یا حتی ادویه هایی مانند دارچین است. بنابراین، بسته‌های سوئیسی میس که در آن بزرگ شده‌اید، قطعاً کاکائو داغ هستند و نه شکلات داغ.

هات چاکلت چیست؟

در طرف دیگر این طیف، شکلات داغ است، که دقیقاً همان است: شکلات ذوب شده. شکلات شیری باکیفیت یا تیره (یا حتی سفید!) ریز خرد می شود یا تراشیده می شود تا زمانی که با آب داغ، شیر یا حتی خامه ترکیب می شود، به سرعت ذوب می شود. همچنین می تواند حاوی طعم دهنده هایی مانند وانیل باشد، اما معمولا شکر اضافه ای ندارد، زیرا از قبل شکر در شکلات وجود دارد.

نتیجه یک نوشیدنی غنی و غلیظ است که کمتر از کاکائو داغ شیرین است، اما حتی پوسیدگی بیشتری دارد. گاهی اوقات این خوراکی عملا می تواند شبیه پودینگ باشد!